Polish (Poland)English (United Kingdom)
img
O nas

ZOOPTICA - laserowa  korekcja wzroku - szybka korekta wzroku

korekta wzroku, operacje zaćmy - przy pracyW naszym centrum koncentrujemy się na wykonywaniu zabiegów korekty wad wzroku, które szybko i skutecznie poprawiają stan zdrowotny wszystkich decydujących się na współpracę z kliniką pacjentów. Nasze siły skupiamy przede wszystkim na profesjonalnym wykonywaniu najbardziej poszukiwanych zabiegów okulistycznych (jak laserowa korekcja wzroku, operacje zaćmy) skierowanych w głównej mierze do dwóch grup pacjentów:

Pacjenci w wieku powyżej 50 lat u których stwierdzono zaćmę - schorzenie soczewki oka związane najczęściej z naturalnym procesem starzenia, polegające na jej postępującym, częściowym lub całkowitym zmętnieniu. Więcej informacji na temat leczenia schorzeń zaćmy – zobacz dział OPERACJE ZAĆMY

Pacjenci w wieku 20-40 lat u których wykryto wadę wzroku w postaci krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu i którzy chcą w znaczący sposób polepszyć swój wzrok. Więcej informacji na temat leczenia oraz wykonywanych zabiegów w ramach chirurgii refrakcyjnej – zobacz dział KOREKCJE WZROKU

Pomagamy pacjentom zmagającym się z dolegliwościami takimi jak jaskra, choroby siatkówki, mającymi problemy z drogami łzowymi. Wykonujemy również drobne zabiegi chirurgiczne tj. plastyka dolnych i górnych powiekach, usunięcia skrzydlików (autoprzeszczepy), brodawek, cyst itd. Wszystkim pacjentom oferujemy pełną DIAGNOSTYKĘ PRZEDOPERACYJNĄ, pełną konsultację medyczną przed i po zabiegu.

Klinika została założona z myślą naszych pacjentach, którym gwarantujemy świadczenie najwyższej jakości usług medycznych. Profesjonalizm, kompetencje, światowej klasy sprzęt medyczny oraz wieloletnie doświadczenie naszych lekarzy to atuty dzięki którym w przeciągu kilku lat nasza klinika zdobyła szerokie uznanie wśród tysięcy zadowolonych z naszej pracy pacjentów.

Krakowskie Centrum Okulistyki ZOOPTICA to przede wszystkim wysoko wykwalifikowany personel medyczny oraz doskonałe, nowoczesne wyposażenie. Rekomendujemy Państwu najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Dzięki ich pracy zyskujemy reputację, ale przede wszystkim zadowolenie Państwa, naszych pacjentów.

Zespół lekarzy

dr n. med. Krzysztof Ochalik
specjalista okulistyki

Jest lekarzem o bardzo szerokim doświadczeniu w dziedzinie okulistyki. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w chirurgii oka w uznawanej za najlepszą w kraju I Klinice Okulistyki w Katowicach. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej – jest autorem szeregu prac naukowych. W 2006 roku uzyskał tytuł doktora za pracę "Korekcja wysokiej krótkowzroczności przedniokomorowymi soczewkami fakijnymi."

Specjalizacją Pana doktora Krzysztofa Ochalika jest wykonywanie następujących zabiegów:

  • Chirurgia refrakcyjna laserowa: techniki PRK, LASIK, LASEK, EPI-LASIK, TOSCA
  • Chirurgia refrakcyjna wewnątrzgałkowa: wszczepy soczewek fakijnych, refrakcyjna wymiana soczewki
  • Chirurgia zaćmy: wszczepy soczewek torycznych i wieloogniskowych
  • Chirurgia jaskry
  • Chirurgia siatkówki i ciała szklistego, tzw. zabiegi witrektomii
  • Iniekcje doszklistkowe
  • Zabiegi laserowe: irydotomia, kapsulotomia, fotokoagulacja siatkówki

dr n. med. Katarzyna Buczak - Gasińska
specjalista okulistyki

Jest specjalistą okulistyki z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w cieszącej się renomą Klinice Okulistyki w Katowicach. Należy do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. W 2011 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych za pracę: "Ocena efektów operacji zaćmy z implantacją wewnątrzgałkowej sztucznej soczewki torycznej". Specjalizuje się w diagnostyce okulistycznej dorosłych. Współpracuje z Oddziałem Okulistycznym SP ZOZ MSW w Krakowie oraz Krakowskim Centrum Okulistycznym Zooptica. Kwalifikuje pacjentów do zabiegów usunięcia zaćmy ze wszczepem soczewki jednoogniskowej, wieloogniskowej lub torycznej oraz laserowej korekcji wad refrakcji.

lek. med. Joanna Wołkow
specjalista chorób oczu

Specjalista chorób oczu od 2011 roku. Specjalizację odbyła i  ukończyła w I Klinice Okulistyki w Katowicach. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie w 2002 roku. W latach 2003-2004 pracowała w Department od Ophtalmologhy, New England Eye Center w Bostonie (USA). Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Doświadczenie i wiedzę w zakresie okulistyki doskonali na licznych zjazdach i konferencjach w kraju i za granicą.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przedniego i tylnego odcinka oka, w tym laserowym leczeniem jaskry i zaćmy wtórnej. Kwalifikuje pacjentów do operacji zaćmy i laserowej korekcji wady wzroku. Szczególnie interesuje się diagnostyką i leczeniem jaskry.

lek. med. Andrzej Kowalczewski
specjalista anestezjologii

1995 - Absolwent CMUJ
1996-2000 - Asystent oddziału Anastezjologii Szpitala im. G. Narutowicza
2000-do dziś - Asystent oddziału Anastezjologii i Intensywnej Terapii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie
od 2006 - Anastezjolog w Krakowskim Centrum Okulistyki Zooptica

lek. med. ​​Agnieszka Mielnik-Mierzwińska
specjalista okulistyki

Specjalista Chorób Oczu od 2012 r, egzamin specjalizacyjny zdany z wyróżnieniem. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Pracuje w Klinicznym Oddziale Okulistycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie na stanowisku starszego asystenta. Przez wiele lat pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym w Krakowie . Doświadczenie i wiedzę zdobyła również na licznych konferencjach i zjazdach okulistycznych w kraju i zagranicą. Przeprowadza kwalifikacje do wielu zabiegów okulistycznych m.in zaćmy. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń przedniego i tylnego odcinka oka w tym laserowym leczeniem zaćmy wtórnej, jaskry, terapią doszklistkową m.in. AMD. Wykonuje wiele zabiegów w zakresie chirurgii powiek oraz laserowych w chirurgii estetycznej, plastyce powiek. Stale podnosi swoje kwalifikacje m.in poprzez stale szkolenia w zakresie okuloplastyki.

lek. med. ​​Jagoda Miszczyk

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie. Na co dzień pracuje w Klinicznym Oddziale Okulistycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Szkoliła się również w zagranicznych ośrodkach, między innymi w zakresie chorób rogówki w Jules Stein Eye Institute UCLA w Los Angeles oraz na Uniwersytecie Medycznym w Graz w Austrii. Odbyła staże w zakresie neurookulistyki oraz schorzeń siatkówki w Moorfields Eye Hospital w Londynie. Członkini Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz European Society of Cataract and Refractive Surgery. Z zapałem podejmuje wyzwania diagnostyczno - terapeutyczne zarówno w zakresie przedniego jak i tylnego odcinka oka.

lek. med. ​​Joanna Kowal
specjalista okulistyki

Ukończyła studia wyższe na Wydziale Lekarskim CMUJ w Krakowie. Staże podyplomowe odbyła w 5 WSzKiP w Krakowie. Specjalizację robiła w Wojskowym Szpitalu Okulistycznym w Krakowie oraz na Oddziale Klinicznym Okulistyki i Onkologii Okulistycznej SU w Krakowie. Obecnie pracuje jako starszy asystent w Oddziale Klinicznym Okulistyki i Onkologii Okulistycznej SU w Krakowie. W Zooptice wykonuje zabiegi plastyczne powiek, usuwa gradówki, brodawki, cysty, skrzydliki, kaszaki, kępki żółte.

lek. med. ​​Magdalena Lula
specjalista okulistyki

Specjalista chorób oczu od 2011r. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po specjalizacji odbytej w szpitalu na śląsku przez kilka lat pracowała na oddziale w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym w Krakowie. Uczestniczyła w utworzeniu Poradni Rogówkowej w Wojewódzkim Szpitalu Okulistycznym w Krakowie, którą prowadziła w latach 2015r. - 2017r. Swoje umiejętności i wiedzę doskonaliła na licznych kursach i zjazdach okulistycznych. Główne tematy zainteresowań: schorzenia przedniego odcinka oka, choroby rogówki, jaskra, kwalifikacje do operacji zaćmy i chirurgii refrakcyjnej. Zajmuje się także diagnostyką i leczeniem innych schorzeń narządu wzroku w tym chorób siatkówki oraz kwalifikacjami do zabiegów operacyjnych i laserowych. Wykonuje zabiegi laserowe w tzw wtórnej zaćmie ( YAG kapsulotomia) i w jaskrze ( YAG irydotomia) oraz drobne zabiegi plastyczne powiek i w przednim odcinku oka ( np. gradówka, usunięcie skrzydlika z przeszczepem spojówki).