Polish (Poland)English (United Kingdom)
img
Aktualności


Wszczepienie implantów Xen Gel
poniedziałek, 29 października 2018 16:51

Od października 2018 roku oferujemy pacjentom z jaskrą otwartego kąta nowy zabieg - wszczepienie implantów Xen Gel. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej w zakładce Jaskra.

 
Zaproszenie na warsztaty szkoleniowe
środa, 10 października 2018 00:00

Zaproszenie

W imieniu Krakowskiego Centrum Okulistyki Zooptica oraz firm Alcon, Valeant i Ofta serdecznie zapraszamy na warsztaty szkoleniowe, które odbędą się

12.10.2018 - piątek, godz. 18.30 w Teatrze Ludowym
Rynek Główny 1 scena pod Ratuszem w Krakowie

PROGRAM SPOTKANIA

 • Mikroinwazyjna chirurgia jaskry z zastosowaniem implantu XEN Gel
  Dr n. med. Krzysztof Ochalik
 • Wybrane przypadki nowotworów powiek - obraz kliniczny i histopatologiczny
  Lek. med. specjalista okulistyki Joanna Kowal
 • Udział roztoczy w rodzaju Demodex w etiopatogenezie gradówek
  Dr n. med. Witold Tarkowski
 • Portfolio leków Valeant
  Sylwia Kubiszyn

Po spotkaniu zapraszamy na poczęstunek

Prosimy o potwierdzenie obecności. Osoba do kontaktu:

Mirka Gawęda - 608 658 857

 
Zooptica organizuje warsztaty szkoleniowe dla lekarzy okulistów 12.01.2018 roku w hotelu Radisson Blu w Krakowie dotyczące AMD
wtorek, 09 stycznia 2018 11:55

Tematy konferencji:

1. Przełom w diagnostyce obrazowej chorób plamki-przypadki kliniczne- dr n.med. Izabella Karska-Basta

2. Przyszłość w leczeniu chorób plamki-od teorii do praktyki - dr n.med. Piotr Oleksy

3. Chirurgiczne leczenie powikłań AMD - dr n.med. Krzysztof Ochalik

4. Operacja się udała, ale... czyli granica pomiędzy błędem lekarskim, a powikłaniem - radca prawny Michał Gądek.

 
Zooptica wraz z firmą Alcon organizuje cykliczne szkolenia dla lekarzy okulistów
środa, 27 września 2017 09:34

W czasie tych warsztatów dzielimy się z lekarzami naszymi wieloletnimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Szkolimy również lekarzy ze sposobów skutecznej komunikacji z pacjentem. Szkolenia przeprowadza nasz lekarz operujący dr n.med. Krzysztof Ochalik oraz zaproszeni goście. W ostatnim czasie odbyły się następujące spotkania szkoleniowe:

Więcej…
 
Soczewka Schariotha
środa, 06 września 2017 00:00

W miesiącu sierpniu wszczepiliśmy pierwszą soczewkę Schariotha pacjentce z sucha postacią AMD. 

Więcej…
 
Pożegnać się z zaćmą i okularami
czwartek, 26 stycznia 2017 13:08

W grudniu w Gazecie Krakowskiej oraz Dzienniku Polskim pojawił się wywiad z dr K. Ochalikiem dotyczący zabiegów zaćmy.

Więcej…
 
Soczewka ratuje wzrok
poniedziałek, 22 czerwca 2015 12:04

W majowym numerze dodatku Okulistyka w Gazecie Krakowskiej ukazał się artykuł dr Ochalika - naszego chirurga okulisty, dotyczący zabiegu dostępnego w małopolsce tylko w naszym Centrum - wszczepu soczewek fakijnych.

Więcej…
 
Jak lepiej WIDZIEĆ podwodny świat
piątek, 09 kwietnia 2010 00:00

Okulary, szkła kontaktowe to dodatkowy balast i kłopot, szczególnie gdy idziemy pod wodę. Ale jest na to rada - laserowa korekcja wady wzroku to nowoczesna metoda, która powoduje, że możemy cieszyć się z lepszego widzenia w każdym środowisku. Szybko, skutecznie, bezinwazyjnie - dość powiedzieć, że sam zabieg korekcyjny trwa krócej niż czas jaki poświęciliście na przeczytanie tego fragmentu artykułu…

4 SEKUNDY! To czas rzeczywisty w którym nowoczesny laser potrafi zmniejszyć wadę wzroku o jedną dioptrię. Czy to możliwe? Tak, dzięki najnowszej technologii  laserowej korekcji wad wzroku wykorzystywanej w Krakowskim Centrum Okulistyki ZOOPTICA.

Od kilku lat w Krakowskiej Klinice Okulistki ZOOPTICA przeprowadzane są operacje, które w znaczący sposób poprawiają pole widzenia wielu osób cierpiących na krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.

W tym numerze naszego magazynu zamieszczamy rozmowę z Anną Kostecką, podróżnikiem i płetwonurkiem. Anna cierpiała na krótkowzroczność, wada; prawe oko -2,75, lewe -3,00. W marcu 2008 roku zdecydowała się poddać zabiegowi korekcji wzroku za pomocą lasera. Oto jej relacja.

Więcej…
 
Laserowa korekcja wady wzroku
środa, 10 marca 2010 00:00


4 SEKUNDY! To czas rzeczywisty w którym nowoczesny laser potrafi zmniejszyć wadę twojego wzroku o jedną dioptrię. Czy to możliwe? Tak, dzięki najnowszej technologii laserowej korekcji wzroku wykorzystywanej w Krakowskim Centrum Okulistyki ZOOPTICA.

 

Okulistyka rozróżnia trzy klasyczne wady wzroku; krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy Polaków słyszy w gabinetach okulistycznych diagnozę, która jednoznacznie klasyfikuje ich wadę wzroku jaką tę, która wymusza konieczność zakupu i noszenia okularów. Laserowa korekcja wad wzroku stosowana jest od kilkunastu lat jako trwała metoda pozwalająca na wyeliminowanie konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Skorzystało z niej już z powodzeniem kilkanaście milionów pacjentów na całym świecie.

Więcej…
 
Jedyny taki laser w Polsce!
niedziela, 14 lutego 2010 16:54

Niezwykle miło nam poinformować naszych pacjentów, że ZOOPTICA korzysta z najlepszych światowych rozwiązań w dziedzinie laserowej korekcji wad wzroku.

Laser excimerowy ALLEGRETTO WAVE 200 Hz model 1009 jest jednym z najbardziej zaawansowanych systemów laserowych dla chirurgii refrakcyjnej (zabiegi laserowej korekcji wzroku) produkcji niemieckiego koncernu WaveLight Laser Technologie AG. Przedsiębiorstwo to posiada certyfikat ISO 9000 i jest jedynym europejskim producentem tego typu sprzętu, który otrzymał dopuszczenie FDA do użycia na rynku amerykańskim.

To w chwili obecnej najlepszy laser do korekcji wad wzroku w Polsce! Zapraszamy do zapoznania się z technologią, która w znacznej mierze przyczynia się do poprawy Państwa wzroku --> Laser excimerowy ALLEGRETTO WAVE

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2